2010
Holešov Xray chall. 18.12.2010 PDF Tisk Email
Napsal uživatel czmini
Neděle, 19 Prosinec 2010 21:20

Do Holešova jsme nakonec jeli ve dvou s Jirkou Kuncem, cesta z ovy na sněhu hodina a čtvrt, Holešovská hala luxusní, bufet v pohodě, koberec solidní, trať byla rychlá a spíš otevřená jenom s jedním vyloženě utaženým dvojesíčkem před cílovkou, 3Racing s 10,5 a Tekinem letěl jako vítr, celkem jelo 16 formulí, vyšlo to na áčko a po problémech se senzory v motoru a povoleném difu to vyšlo myslím na 6 místo, Jirka se toho taky nebál a s 19T kotvou dojel pro 9. místo (vítěz B), rychlost se neskutečně podepsala na předních mechách, po dalším závodě budu muset pořídit nové, první tři místa myslím opanovali pánové z STS, čtvrtý pak Seki a pátý Peťa Jaremejko který sice v rozjížďák urval kus plata pod motorem (klasická slabina F109), ale zachránil ho můj hliníkový díl z produkce RajdusTuning,(výsledky jsou neoficiální čistě podle toho co si pamatujuz dráhy) zajímavý postřeh: někteří přední jezdci přesedlali z formulových podvozků na GT X10Link, f1 kastle na to sedne docela pěkně, GT gumy mají skvělý grip a když se udělá šikovné udělátko dá se během dvou minut přestrojit z formule na Gt a zpět.Zbyněk

Vyhlášení letní sezony PDF Tisk Email
Pondělí, 13 Prosinec 2010 16:00

Vážení závodníci,
blíží se konec letošního roku a k uzavření sezony 2010 nám zbývá už jen předání cen těm nejlepším jezdcům v kategoriích MČR Electric Buggy 2WD, 4WD a také v kategorii OPEN Electric OffRoad 1/10. Poháry se budou předávat jak v seniorských, tak i juniorských kategoriích. Zkrátka nepřijdou ani vítězové kategorií MČR 40+.

Po trošku zdlouhavějším dohadování kde toto vyhlášení uděláme, se nabídl termín 18.12.2010 v Hrotovicích, a to při konání závodů SpeedPassion Challenge - OffRoad. Po závodech máme zamluven salonek v místním SPORT V HOTELu (díky pánům Bokům), a tak můžete spojit dvě příjemné věci v jednu. Prožít závodní víkend a zároveň si tak trochu "pokecat" s  kamarády u něčeho dobrého. Dozvíte se i novinky pro příští sezonu.

Druhý závodní víkend zimní sezony Rychvald 2010-2011 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Luděk
Čtvrtek, 09 Prosinec 2010 21:15

Druhý závodní víkend zimní sezony Rychvald 2010-2011

I přes sněhovou kalamitu a třeskuté mrazy dorazilo v sobotu do rychvaldské tělocvičny přes sedmdesát závodníků. Ráno jsem kouknul do startovní listiny a nestačil jsem se divit, mistři ČR, mistři evropy  ba i světa, ano, tak tito k nám nejezdí. Na rozpravě jsem viděl známé tváře a sem tam se našel někdo nový, komu bugyny učarovaly.

Dohromady startovalo 29 čtyřkolek,23dvokolek, 6 pouštních bugyn a 13 osmnáctin a početní byli i naši žáci do třinácti let ve 2wd šest  kluků a ve 4wd devět a jedna holka a v osmnáctkách tam byl taky jeden.Původně jsem chtěl psát o  každé skupině a podrobně popsat co se na dráze celý den dělo,ale to je pořád dokola,ten honil toho a pak ten zase toho a vyhrál ten a ten.Ti  co jezdí do Rychvaldu na závody buggy pravidelně si určitě všimli,že už to není taková sranda se dostat na bednu a ti co na ni byli zvyklí pravidelně, musí makat daleko víc než třeba loni.Málo kdy se stane,tak jako ve dvoukolkách, že do poslední jízdy jdou tři piloti s možností vyhrát a nakonec to rozhodne jedna vteřina mezi prvním a třetím.Ty férové souboje co kluci předváděli byly luxusní a ne jen ve dvoukolácích,kde se radoval poprvé Petr Olišar.Třeba mezi SC kdy auto Štěpána Klohny jede celou jízdu blatník na blatník s autem Toma Koudelky a pokud mně pamět neklame tak při průjezdech kolem smyčky bylo mezi nimi maximálně půl vteřiny. Čtyřkolky vyhrál Ondra Vícha,neudělal jedinou chybu a kdyby jo,tak tam číhal Štěpán Klohna a další dravci.Osmnáctiny tam je to Kuby Víchy nebo Skřípovo?J

Trochu zvláštní 24 hodinovka…. PDF Tisk Email
Čtvrtek, 09 Prosinec 2010 18:49

Poslední závodní weekend v Rychvaldě se povedlo něco, o čem se nám snad ani nesnilo… a některým se o tom bude zdát hoodně dlouho.  Uspořádat 3 soutěže během 2 dnů weekendu se jen tak nepovede.

Už pohled do přihlášek sliboval hojnou účast modelů off road  a ani cesťáky se nenechaly zahanbit.  Vložená noční soutěž LMP series jen doplnila už tak nabitý weekend.  Rekord z minulé sotěže sice nepadnul ale i tak je účast 72. off road modelů více jak nadprůměrná.

Po součtu všech najetých kol zea weekend vyšlo 24 602 kol za cca 24 závodních hodin.

V off roadech  se ukazuje jako správné rozhodnutí sjednotit žákovskou a „dospěláckou“ kategorii. Ve „čtyřkolkách“ se jelo dokonce „déčko“.

Upozornění PDF Tisk Email
Pátek, 03 Prosinec 2010 08:18

Uzavírka elektronické přihlášky je pro oba sobotní závody dneska ve 20:00 večer. pro nedělní v sobotu ve 20:00.

závodní weekend PDF Tisk Email
Úterý, 30 Listopad 2010 18:06

Přijeďte provětrat své miláčky na čtyřech kolech do tělocvičny v Rychvaldě.
4.12. startují buggy 2WD,4WD,SC vše1:10 a taky buggy 1:18 na posledním ofroudu v tělocvičně bylo 78 startujících a luxusní atmosféra.
5.12. startují onroudy-cesťáky-placky ,žáci s motory 21,5,hobby 17,5,superstock 10,5,Formule21,5,2wd placky open

Rychvald 7.11.- placky na koberci PDF Tisk Email
Úterý, 09 Listopad 2010 21:14

V neděli jsme vyměnili bugyny za cestovní vozy a hurá do tělocvičny.Moravskoslezský Pohár je vypsán pro pět kategorií Superstock s motory 10,5,Hobby s motory17,5,Žáci s motory 21,5,placky 2wd open,a Formule s motory 21,5.

Kategorie 2wd je otevřena u nás nově,o dvoukolky vzrůstá zájem a na prosby samotných závodníků se tak i stalo,Žádné omezení ohledně motoru nebo pneumatik.Že je o placky poměrně zájem svědčí i největší počet závodníků v kategorii.Šestnáct jezdců  postavilo na start své prototypy,a poměrně dost rychlé,při jedné jízdě se auto vzneslo uprostřed roviny,,asi najel na mravence,,a doplachtilo až k časomíře.Nebyla nouze o polámané uhlíkové zadní osy.nebylo moc karambolů,ale když už tak to byla rána jako z děla.Celý den byl nejrychlejší Pavel Rajdus,který vyhrál kvalifikaci i Finále před Karlem Kratochvílem a Pavlem Melicharem.