RC Team Rychvald

Rychvald 7.11.- placky na koberci PDF Tisk Email
Napsal uživatel Luděk
Úterý, 09 Listopad 2010 21:14

V neděli jsme vyměnili bugyny za cestovní vozy a hurá do tělocvičny.Moravskoslezský Pohár je vypsán pro pět kategorií Superstock s motory 10,5,Hobby s motory17,5,Žáci s motory 21,5,placky 2wd open,a Formule s motory 21,5.

Kategorie 2wd je otevřena u nás nově,o dvoukolky vzrůstá zájem a na prosby samotných závodníků se tak i stalo,Žádné omezení ohledně motoru nebo pneumatik.Že je o placky poměrně zájem svědčí i největší počet závodníků v kategorii.Šestnáct jezdců  postavilo na start své prototypy,a poměrně dost rychlé,při jedné jízdě se auto vzneslo uprostřed roviny,,asi najel na mravence,,a doplachtilo až k časomíře.Nebyla nouze o polámané uhlíkové zadní osy.nebylo moc karambolů,ale když už tak to byla rána jako z děla.Celý den byl nejrychlejší Pavel Rajdus,který vyhrál kvalifikaci i Finále před Karlem Kratochvílem a Pavlem Melicharem.

V hobíkách  zatím jednoznačně kraluje malý Kratochvíl,jen stěží ho po trati nahání ostatní závodníci.Martina Kratochvíla by o první místo mohla připravit maximálně technická porucha druhému Láďovi Holáskovi dal vždy kolo a třetímu Radkovi Matlákovi  dvě.

Formule se u nás jezdili už loni a jsou víc a víc oblíbenější.Na startu jich bylo dvanáct a piloti předvedli naprosto luxusní jízdy téměř bez kolizí a oděrek na křídlech.Kvalifikaci vyhrál Tomáš Rajdus(f-103)o sedm vteřin před Rosťou Zapletalem a Zbyňkem Kratochvílem  (oba f-109).Zbyněk měl trochu smůly v prvním finále zlomil zadní osu a od té doby ho formule moc neposlouchala.Tomáš vyhrál všechny finálovky,ale na druhé až z pátého místa na startu postoupil Luděk Maléř a třetí dojel Rosťa.Mezi chlapy do Áčka se dostala taky Maruška Szostková ze šestého místa na startu udělala čtvrté v cíli.Finále B opanoval její bratr Honzík(RedBul),kterému sice hodně problémů dělal Pavel Mojžíšek s Reanaultem(taky chtěl pohár),už to vypadalo ,že mladý Szostek nemá šanci,ale bezchybnou jízdou využil Pavlového zaváhání.

Vsuperstocku  se všude na jiných závodech začaly jezdit motory 13.5 na místo 10,5,u nás zůstalo 10,5 a obavy těch co jezdí na závody i jinde,že nebudou s 13.5 stíhat se rozplynuly s prvním srovnáním na rovině,nové motory 13.5 jsou ještě rychlejší než ty staré(nové z jara).Jestli to tak půjde s výkony motorů,vlastně reglů a baterek,takto dál ,tak se za dva roky  bude jezdit 17,5,a my půjdeme rovnou do 21,5Tak jako v Hobby tak i tady kraluje Kratochvíl,ale starýJ.a Karel.u nás je neporazitelný,kdo ho porazí dostane karton piva.Druhému  Luďkovi Maléřovi dal kolo a třetímu Liborovi Holubovi taky,

Nejlepší podívaná byla na jízdy žáků,první čtyři si to rozdávali jak na MS Světa.Pěkně ve vláčku a trestali i drobné chybky toho před nimi,hleděli jsme jak na zjevení a při předjíždění to v hale vždy zahučelo.Hodně by se z jejich počínání na trati mohli naučit mnozí dospělí,ano bouralo se  dost,ale vesměs šlo o předjíždění o nejedno kolo,mezi prvním a 9. byl rozdíl 7 kol,někde se to prckové naučit musí(ještě mám v živé paměti slova mojeho mladého když jsem se ptal proč kličkuje i na rovině před ostatními,JÁ CHCI TAKY VYHRÁT),ale když do sebe ti čtyři ťukli,tak bez připomínek na sebe počkali, podotýkám mimo stopu a ještě se zařadili za něho a ne jak je to vidět u dospělých,že když už teda počká tak se  řadí před něho.No co,prostě luxusní jízda. A jak to dopadlo?Do poslední jízdy šli tři adepti na první místo Matěj Matlák,Radim Hruška a Kuba Zapletal?Trošku tomu nechtěně pomohl pomalejší o kolo a Kubovi se nepodařilo ideálně předjet a Radim s Matějem  mu prchli,nakonec Radim nasadil tempo kterému Matěj nestačil a vyhrál.Takže 1. Radim Hruška, 2.Matěj Matlák,3.Kuba Zapletal a 4.Filip Madecki.