PřihlášeníKdo je on-line?

Facebook

RC Team RychvaldPrvní závod MSP – léto 2008 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 20 Květen 2008 08:48

altDne 17.5.2008 proběhl první závod Moravskoslezského poháru – léto 2008, který je vypsán pro modely v měřítku 1:10. Jsou otevřeny kategorie EP Open, EP Stock, EP Hobby a IC Open.

Závod se konal na Ostravském autodromu na výstavišti Černá louka. Již několik dní předem proběhla příprava asfaltové trati a její čištění. Zbývalo jen objednat pěkné počasí. Toto bylo dosti proměnlivé a černá mračna hrozila pěkným „slejvákem“. Nakonec však vše dobře dopadlo a spadlo jen několik kapek a to naštěstí v době jízdy modelů se spalovacím motorem.


Organizace závodu probíhala klasickým způsobem, od 8 hodin probíhal trening a souběžně registrace do závodu. Po upřesnění závodních a technických pravidel ředitelem závodu započal samotný závod. Modely elektro i spalovací jely shodně 3 kvalifikační rozjížďky a následovaly finálové jízdy. Zde již byl rozdíl, elektromodely jely 3 rozjížďky a „spalováky“ semifinálovou a finálovou jízdu na 20min.


Velmi dramaticky probíhala jízda modelů se spalovacími motory, kdy závodníci bojovali s technickými problémy, opravovali modely během jízdy a pak se snažili vše dohnat.


Naproti tomu závody elekter působily nudným dojmem z důvodu, že používané motory nedovedou zajistit dostatek výkonu pro modely na tak dlouhou trať, jaká je v Ostravě. Myslím, že návrat ke kategorii OPEN je dobrým řešením.


Konečné výsledky jsou následující:


Kategorie EP 1:10 Hobby:


1/ Martina Čonková

2/ Martina Vašnovská – junior

3/ Marie Szostková – junior


Kategorie EP 1:10 STOCK:

1/ Vlastimil Švec

2/ Václav Buchta

3/ Vít MalchárekKategorie 1:10 IC OPEN:

1/ Richard Škola

2/ Tomáš Rajdus

3/ Jiří Adámek


Kompletní výsledky naleznete v příloze po jejich vyhotovení. Fotografie naleznete v sekci Fotogalérie.

Závěrem lze konstatovat, že závod se vydařil a přihlíželo mu mnoho diváků. Doufejme, že na dalších závodech bude účast větší a hlavně, že počasí bude minimálně stejné.