Přihlášení



Kdo je on-line?

Facebook

RC Team Rychvald



První závod Mistrovství Moravy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Luděk   
Neděle, 01 Květen 2011 15:44

Poslední dubnovou sobotu začal seriál dvanácti závodů Mistrovství Moravy.Závody se jedou na tratích v Rychvaldě a Olomouci,ten první se konal v severnější části Moravy .

Závodníci se začali sjíždět něco po šesté ranní, všechny překvapila ranní rosa,která pokryla koberec silnou vrstvou.Vypadalo to tak jakoby nasněžilo,ale jak vylezlo sluníčko rosa zmizela do dvaceti minut.


První kvalifikace začala po deváté  hodině,nejprve buggy 4WD,celkem 36 modelů ve čtyřech skupinách.Nejlépe zajel Radim Mader s Durangem.Dvoukolek jelo 16 a o první startovní pozici bojoval Jakub Vícha s Luďkem Szostkem ,Kuba měl malinko navrch,ale Luďa se nedal a v rozjížďkách Jakuba porazil. Novinkou pro letošní sezonu je kategorie Truck ,ta byla vždy součástí buggy 2WD.Tím,že Trucky jedou zvlášť,mohou tam startovat i vozy s náhonem na všechny čtyři kola,na startu bylo deset modelů a do finále z prvního Robert Cigán.Autobusy tedy short course truck dovezlo do Rychvaldu 9 závodníků.Nejlépe Tomáš Koudelka.


Po třinácté hodině začaly první finálové jízdy.Bohužel zůstalo jen u té první,začalo silně foukat,pršet a co bylo horší lítaly sem tam i blesky.Za těchto okolností,ač moc neradi, jsme museli závody ukončit.Jen doufám,že ti co přijeli se dobře bavili a taky si pohodově zajezdili a na koberec si zvykli.

Překvapení soboty:12 žáků ve 4wd, Jakub Mader obrovský skok v pořadí z finále D-E rovnou do Béčka,sorozenci Szostkovi v Áčku,Petr Záhumenský v podstatě nováček a T.Rajduse dost potrápil,Radek Dofek první závod a Béčko.Štěpán Klohna vůbec mu nevyšly rozjížďky-finále C
Pořadí na bedně:

4wd:1.Ondřej Vícha          (Schumacher Cat sx)

        2.Tomáš Rajdus        (Schumacher Cat sx)

        3.Tomáš Koudelka     (Durango)

        4.Radim Mader          (Durango)

        5. Aleš Rajdus ml.      (Caster)

        6.Samuel Cienciala     (Schumacher Cat sx)

        7.Karel Bečička          (Schumacher Cat sx)

        8.Marie Szostková      (Yokomo)

        9.Jozef Nováček        (Asso)

       10.Jan Szostek           (Yokomo)


2wd:1. Luděk Szostek       (Cougar Schumacher)

        2. Jakub Vícha          (Cougar Schumacher)

        3. Petr Olišar            (Cougar Schumacher)

        4.Roman Kavan        (Cougar Schumacher)

        5. Jozef  Nováček     (X-Factory)

        6.Aleš Rajdus           (Kyosho)

        7.Roman Pudich       (Cougar Schumacher)

        8.Robert Cigán         (Traxxas Bandit)

        9.Tomáš Rajdus        (Cougar Schumacher)

      10. Pavel Mojžíšek       (Cougar Schumacher)

Truck :

        1.Rostislav Zapletal    (Lossi)

        2.Robert Cigán         (Traxxas Rustler)

        3.Tomáš Rajdus        (HPI Firestorm)

Autobus:

        1.Tomáš Koudelka    (HPI Blitz)

        2.Robert Cigán         (Traxxas Slash)

        3.Pavel Melicher       (HPI Blitz)

Příští závod se pojede 14.5.je to poslední akce na rychvaldské trati před MČR ,ktéré se jede podle stejných pravidel na jaké jsme v Rychvaldě zvyklí.

Foto:

Petr

http://olisar.rajce.idnes.cz/Rychvaldsky_pohar_30.4.2011/

Meli

http://melicher.rajce.idnes.cz/Rychvald_30.4.2011/

Jarda

http://moraviarcracingteam.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_Moravy_-_Rychvald_30.4._2011/

Lumírův kámoš :-)
http://drbike.rajce.idnes.cz/Prvni_zavod_Mistrovstvi_Moravy_30.4.2011_RC_Rychvald/
 Výsledky

http://vysledky.rcteamrychvald.cz/ZAVODY/VYSLEDKY/RK-RC-Dv96.htm